Venuše – Láska a ženství

V době od 15.5. do 6.8. dochází k léčení našich citových zranění, k vyjádření tužeb našeho srdce a také  harmonizaci ženského aspektu v nás

Venuše – Láska, ženství a touhy našeho srdce

Co nás čeká:
Retrográdní Venuše v Blížencích 15.5. do 27.6., novoluní a částečné zatmění Slunce v Blížencích dne 20.5. a konjunkce a přechod Venuše přes Slunce dne 5.6.2012.

Venuše je planeta a energie lásky, krásy, harmonie a hojnosti. Je obrazem našeho ženství a vypovídá o touhách našeho srdce. Tak jak se Venuše pohybuje zvěrokruhem, přebírá – zabarvuje se podle energie a vlastností znamení, kterým prochází. Obvykle  se v jednom znamení pozdrží po dobu 4. až 6. týdnů, tentokrát po dobu 4. měsíců. Od  3.4. do 7.8. se Venuše nachází ve znamení Blíženců a od 15.5. do 26.6. je retrográdní. Což znamená, že se její  pohyb z našeho pohledu ze Země  jeví  jako zpětný, je to však jen optická iluze.

Venuše ve znamení Blíženců je proměnlivá, zvědavá, neposedná, otevřená všem zkušenostem a zážitkům, komunikativní a flirtující. Má však také svou stinnou stránku. Chce sice poznávat, rozšiřovat si obzory, ale nemá v úmyslu druhé lidi, věci a situace poznat do hloubky nebo se dokonce vázat. Je hravá, přelétavá a nechce učinit žádná zásadní rozhodnutí. Obzvlášť pokud se jedná o něco, co vyžaduje dlouhodobý závazek. To co se jí líbí ráno, je rychle nahrazeno něčím co jí okouzlí večer.

Jak  s těmito energiemi naložit?
Nikam nespěchejte, nečiňte žádná zásadní rozhodnutí, ještě nepřišel ten správný čas. Budete mít ještě několik měsíců na to, abyste se zamysleli a udělali si jasno ve věcech, po kterých toužíte. Dávejte si pozor na povrchnost a přelétavost, ale buďte k sobě upřímní a užijte si tento velmi zajímavý čas, poznávání a her. Komunikujte, poznávejte, cestujte, rozšiřujte si obzory. Učte se svobodě, sebevyjádření a otevřete se novému. Některé z nás potká láska a to na místech, kde bychom to nečekali.

Květen, červen a červenec je ideální čas na spolupráci, propojení se s našimi spřízněnými Dušemi a s lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako my. Z tohoto  spojení může vzniknout něco zásadního, neboť od 12.6. do Blíženců vstupuje i planeta šťastných příležitostí a rozvoje – Jupiter. Jupiter nám může pomoci naplnit touhy našeho srdce. Ale nejdříve bude třeba si ujasnit, po čem vlastně toužíme, co a koho milujeme a chceme. Tato doba nám všem přinese mnoho možností a také hodně rozhodování. Pravděpodobně se budeme rozhodovat mezi dvěma pracovními nabídkami a dvěma potencionálními partnery. Blíženci jsou komplikované, dvojité znamení. Chtějí poznávat, chtějí komunikovat a chtějí svobodně žít.

Která témata se budou otevírat:
Nenaplněné partnerství, tajné a platonické lásky, neschopnost komunikovat o touhách našeho srdce – nevyřčená milostná vyznání, témata strachu z lásky a blízkosti, strach ze ztráty a strachy se závazku. Nevyřešené vztahy a situace ovlivněné závislostmi, zneužíváním a manipulací. Témata ženství a vztahu k ženskému tělu, poruchy příjmu potravy, bolestivé prožívání ženství a ženské problémy. Vztahy muž a žena, matka a dcera, matka a syn, otec a dcera.

Z minulých životů se pak budou vracet témata: pronásledování a mučení žen, násilí na ženách páchaných muži. Prokletí, kletby a nezrušené sliby (celibátu, čistoty a spojení srdcí).

Retrográdní Venuše

Od 15.5. půjde Venuše retrográdním směrem a my všichni můžeme očekávat situace, kdy se minulost prolne s přítomností. Retrográdní pohyb planet nás učí poohlédnout se zpět do minulosti a poučit se z ní, abychom mohli jít v životě dál. A tak se všichni v období od 15.5. do 26.6. budeme muset nejprve vrátit  zpět  a něco pro nás velmi bolestného zpracovat. Očekávejte návrat bývalých partnerů, lásek, lidí a situací, na kterých vám velmi záleželo. Je to šance jít do minulosti, něco změnit a dořešit. Dostáváme možnost přehodnotit naše zkušenosti a situace, které jsme pociťovali jako ztrátu. Budeme se vracet k situacím, lidem a vztahům, abychom si ujasnili, co v životě chceme a poučili se ze svých minulých zkušeností. Prohra neexistuje, vše co zažíváme, je zkušenost pro kterou se rozhodla naše Duše, byť se to někdy může  zdát jen těžko uvěřitelné.

Někteří lidé vytvářejí ve svých životech dramata, protože jen díky těmto vnějším událostem se učí pochopit sami sebe a to, co se děje v jejich nitru. Vnější svět je skutečně naším zrcadlem. Lidé nám nyní znovu do života  vstoupí proto, abychom něco pochopili, uzavřeli a šli dál. Přistupujte k těmto setkáním vědomě. Můžete zažívat citově napjaté situace a staré pocity křivdy nebo ublížení se mohou vynořovat na povrch. Zůstaňte ve svém středu a jednejte podle svých skutečných pocitů a impulsů. Buďte pravdiví. Ukončete nesmyslné bitvy o moc a o to, kdo bude mít navrch nebo poslední slovo. Přestaňte zraňovat druhé, tím vlastně zraňujete sebe, protože všechno se vám jednou vrátí. Myslete na zákon karmy -  každá akce vyvolá svou reakci.

V minulých životech jsme se tolikrát s druhými rozešli ve zlém, prokleli ty, kteří nám ublížili a tak se k nim připoutali. Byla vyřčena slova „Ještě jsme spolu neskončili, však my se ještě uvidíme, nikdy ti to nezapomenu,  za to co jsi mi udělal zaplatíš, atd… “ Vyřčené slovo je mocné a věřte, že se naše Duše díky zákonu karmy mnohokrát vracely a setkávaly znovu a znovu, aby tyto situace uvedly do rovnováhy. Často marně, ale nyní máte šanci svůj karmický účet vyrovnat. Na každé setkání v tomto životě nahlížejte jako na příležitost k růstu, k nastolení rovnováhy a vyrovnání karmy. Zkuste tyto lekce uchopit, pochopit a integrovat.

Udělejte vše proto, abyste si s těmi, kdo se vám v období od 15.5. – do 26.6. do života vrátí, vše vyjasnili. Udělejte vše co je třeba, abyste s láskou a úctou k druhému, dali sobě i druhým svobodu. Možná to nebude lehké, někdy je nejtěžší dát svobodu tam, kde je vázáno naše srdce. Dostáváme příležitost odpustit a propustit bolest. Je to čas pro sebe-nasycení, učení se  dávání a přijímání a učení se  milovat a oceňovat sebe sama.

Rada na závěr:
*Všímejte si žen kolem sebe, neboť se vám dostane velmi zásadních informací a vhledů právě od žen. Jen žena může druhé ženě předat podporu a zharmonizovat ženskou energii. Pokud můžete požádejte o podporu, pomoc a pochopení svou maminku a také jí dejte najevo svou lásku. Ať už se mezi vámi stalo cokoliv, dala vám to nejdůležitější – život. Přestože moje maminka už mnoho let nežije, zemřela když mi bylo 16, velmi na ní myslím a miluji ji. I když tu se mnou fyzicky není, je v každém mém nádechu a v každem mém kroku…

Právě jsem zjistila, že je druhá neděle v květnu a slaví se svátek matek. Je náhoda, že píši o ženství, lásce a matkách? Náhoda neexistuje, vše co zažíváme má své Božské načasování. Stejně jako láska a spojení spřízněných Duší má mnoho podob, přichází v pravou chvíli a na vzdálenosti, čase a prostoru nezáleží…