Beran 2016

Milí Berani,

rok 2016 začínáte tím, že planeta proměny Uran, již mnoho let působící ve Vašem znamení, půjde direktně a to ve Vás zažehne jiskřičku naděje a odhodlání vykročit kupředu. Možná jste s nějakými změnami otáleli, možná jste si nechtěli komplikovat už tak proměnlivý život, ale něco ve Vás dostane impuls a chuť ŽÍT. Uran se dá přirovnat k elektřině nebo záblesku inspirace a tak se nedivte, když budete mít pocit, jako když se Vám rozsvítí…Nové nápady, nový životní styl, to vše může v okamžicích inspirace projít do Vaší mysli a začít pozitivně působit.

Merkur, planeta myšlení a komunikace, bude sice hned od 4.1. retrográdní, ale to Vás nemůže zastavit. Navíc Merkur bude v roce 2016 retrográdní celkem 4x a tak víte, že když se něco nepovede napoprvé, dostanete ještě další 4 šance na změnu. Ale, tak jak už to bývá s retro Merkurem, je možné, že něco nebo někoho z minulostí uvidíte již během ledna ve zcela jiném světle. Snad to bude světlo pozitivní.

Také Venuše bude hned na začátku roku ve spojení na planetu Saturn ve Vašem 9. domě a Vy pravděpodobně budete chtít, aby Váš vztah byl buď stabilní, nebo se rozpadl. Padnou zásadní otázky a požadavky typu buď anebo. Už nebudete přistupovat na polovičaté řešení, výmluvy a kompromisy.  Budete chtít poctivost, důvěru a věrnost. Něco tvořit, věřit a milovat z celého srdce. Některým Beranům by prospělo vycestovat a podívat se na svůj život z jiné perspektivy.

Saturn bude celý rok působit ve Vašem 9. domě a povede Vás k zamyšlení nad tím, čemu věříte, co je pro Vás důležité. 9. dům je i oblastí studia a zahraničí a tak se tyto oblasti pro Vás stanou velmi zásadními. Udržujte kontakty s lidmi v zámoří či s cizinci. Podpoří Vás obzvláště nějaký starší a moudrý muž Vás může posunout zase o kousek dál na Vaší životní cestě.

Osudové křižovatky roku 2016 – zatmění

9.3. nastane sluneční zatmění v Rybách ve Vašem 12. domě. Může přinést nějaké osvětlení záležitosti, která se jevila jako skrytá. Můžete prolomit nějaké tajemství nebo se vědomě přiznat k nějaké situaci z minulosti, kterou jste skrývali či udržovali pod pokličkou. 12. dům je i oblast podvědomí, minulosti a karmy a nachází se zde dlouhodobě planeta neomezené lásky, ale i klamu a iluzí – planeta Neptun. Takže se pro Vás může stát velmi zásadní nějaké téma z minulosti, tajná láska nebo potlačená vzpomínka. Březen by byl dobrým obdobím pro návštěvu psychologa nebo terapeuta. Cokoliv podporuje léčení Vašeho srdce, je Vaší Duší vítáno. Kolem tohoto data můžete mít velmi silné a inspirativní sny a vnuknutí intuice. Věnujte pozornost znamením. Něco co jste zažívali v březnu 2015, může být znovu přivedeno k Vaší pozornosti.

23.3. nastane lunární zatmění ve Vahách ve Vašem 7. domě horoskopu. Je to oblast vztahů, smluv a závazků. Může vygradovat nějaké napětí nebo konflikt a bylo by dobré vyslechnout si druhou zúčastněnou stranu a najít smířlivé řešení. Avšak nedělejte kompromisy za každou cenu. I rozchod a odluka může pro některé z Vás znamenat krok správným směrem. Týká se to jak vztahů partnerských, tak obchodních. Vlastně se jedná o velmi silný úplněk a může to být provázeno silnými emocemi.

1.9. nastane sluneční zatmění v Panně ve Vašem 6. domě práce, každodennosti, fyzického těla a zdraví. Slibuje, nove začátky ve Vaší práci a také podporu a zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Léčení a zásadní pozitivní posun ve Vašem zaměstnání  je konečně na obzoru.

16.9. nastane lunární zatmění opět v Rybách ve Vašem 12. domě horoskopu, stejně jako tomu bylo na jaře. Něco čím jste se zabývali na jaře, se dokončí.


Návrat minulosti – období retrográdního Marse

Mars, vládce Vašeho znamení, půjde tento rok od 18.4. do 30.6. retrográdním směrem a to Vás velmi ovlivní. Retrográdní pohyb je vždy opakováním akcí z minulosti a přehodnocování rozhodnutí. Ženy Beranky mohou řešit nějakého velmi zásadního muže z minulosti a muži Berani zase nějaký projekt nebo aktivitu, která se jim nějakým způsobem vrátí do života. Možná dojde proměně a k znovuvzkříšení nějakého vztahu nebo nápadu. Něco oprášíte, budete nad tím dumat, a co s tím uděláte je Vaše rozhodnutí. Retro Mars se pro Vás odehraje nejprve v oblasti Střelce tedy ve Vašem 9. domě horoskopu a pak se posune do Štíra a Vašeho 8. domu. V tomto období nezačínejte nové aktivity ani nehazardujte s financemi. Někteří Berani mohou řešit právní záležitosti, přehodnocovat svoje plány na cestování i životní směřování a někteří budou řešit půjčky, hypotéky a finance. Držte se pravidla, dvakrát měř a jednou řez. Některým Beranům se můžou vrátit peníze, které jim někdo zadržoval, blokoval nebo dlužil, obzvlášť pokud se tyto peníze týkají rozvodu a alimentů.

Pokud plánujete rozvod, udělejte to až po retrográdním Marsu, neboť byste mohli zažívat průtahy a zdržení. 9. dům je i domem právních záležitostí. Zpravidla není doporučováno se soudit v období retro Marse ani  retro Merkuru. Je to proto, že tam prostě energie neproudí tak jak by měla. V této době se nedoporučuje ani sňatek. Pokud nemusíte, nepodstupujte v této době ani žádné chirurgické zákroky a operace. Mars vládne i energii boje a ostrým zbraním včetně skalpelu. V medicíně ovládá chirurgické obory a medicínu hlavy, očí, uší a nosu, tedy obor ORL.

S retro Marsem ve Vašem 8. domě můžete řešit staré pocity, starou karmu, něco co jste si mysleli, že máte pod kontrolou, ale bude to zřejmě trochu jinak…. Budou se uvolňovat věci skryté z Vašeho 4. domu, což je rodina, kořeny, vlast a rodinná karma a také z domu 12. podvědomí, opuštěná místa, pocity izolace a opuštěnosti.

Mars je také naše aktivita a pud sebezáchovy. Možná bude třeba jít za něco bojovat, možná za sebe nebo svoji rodinu, vlast a to by mohlo aktivovat vzpomínky na 2. Světovou válku u těch, kteří tyto vzpomínky potřebují integrovat. 12. dům je i oblast vězení, lazaretů, psychiatrických zařízení, dětských domovů a z války sem patří koncentrační tábory. Co má být vyléčeno bude, ale stane se tak reaktivací nějaké zasunuté vzpomínky.

Poznámka: současné energie v Evropě odpovídají roku 1939 a období 2. světové války a mezi aktuální karmické lekce patří náboženská a ideologická karma. Stejně tak témata oběť, pachatel a zotročování.


Láska a tranzit Venuše – období přející lásce

Venuše, je planeta lásky, krásy a hojnosti a její požehnání se Vašeho života dotkne v tento čas:

Rok 2016 začíná tím, že od  23.1. do 17.2. Venuše prochází Vaším 10. domem a Vy se můžete zviditelnit a dosáhnout určitého ocenění na poli kariéry. Někteří Berani mohou potkat lásku na pracovišti.

Ve Vašem znamení se Venuše  prochází v období od 5.4. do 30.4. a to je úžasný čas na změnu image, zvýšení sebevědomí i otevření se lásce. Budete přitažliví pro hojnost, finance a lásku.

Od 12.7. do 6.8. je také dobrý čas na lásku. Venuše bude procházet Vaším 5. domem skutečné lásky, dětí plodnosti. Ten kdo touží po miminku, měl by využít kouzla horkých letních nocí.

Venuše ve Vahách a tedy ve Vašem 7. domě vztahů bude od 30.8. do 23.9.

Od 23.9 do 19.10. bude Venuše procházet Vaším 8. domem a to je velmi sexuálně a vášní naplněné období. Tak si ho užijte  :-)


Jupiterovo podpora a pohlazení osudu

Období počínající vstupem Jupitera do Vašeho 7. domu (od 9.9.2016 až do 10.10.2017) bude zajímavé pro všechny Vaše vztahy. Někdo se sblíží, někdo se rozejde.  Protože Jupiter chce Váš rozvoj a pokud k němu nedojde, pak Jupiter najde cestu ven a to většinou tak, že zvětší to, co ve Vašem vztahu nefunguje. Proč? Abyste to konečně začali řešit.

Zdraví

Celý rok 2016 věnujte pozornost svému tělu. Potřebuje to. Obzvlášť v lednu a kolem poloviny srpna až do konce září můžete řešit něco ohledně Vaší diety, stravy a metabolismu.


Osobní růst a karmické lekce Saturna

Saturn ve Vašem 9. domě Vám až do 2017 přinese setkání s někým kdo má značné znalosti. Je zralý a pomůže Vám ve Vašem osobním růstu. Je to lekce růstu prostřednictvím učení, jež má nějaký reálný základ. Pro mnoho Beranu se bude řešit vztah s otcem nebo s nějakou dominantní osobou či autoritou. Cesty do zahraničí Vás i nadále zavedou na místa, kde Vás čeká léčení a uzavírání Vaší karmy. Ale dbejte na svoje bezpečí a dobré pojištění.

Výzvy: v květnu až červnu nastává napětí (kvadrát) mezi Saturnem ve Střelci ve Vašem 9. domě a Neptunem ve Vašem 12.  domě horoskopu. Něco na čem jste dlouhodobě pracovali se muže komplikovat nebo drhnout. V realitě to může vypadat jako jeden krok kupředu a dva zpět, ale je to pravděpodobně proto, že čekáte ještě na nějakou informaci, nápad nebo osvícení. Nějaký program z minulosti či omezující přesvědčení Vás mohou sabotovat. Pravděpodobně týkající se lásky, sebelásky a ocenění. Nechte si čas na rozmyšlenou, všechno má svůj čas. Uvědomte si,  že i překážky mohou představovat ochranu.


Nové výzvy trigon Pluto – Jupiter

Jupiter a Pluto budou v podporujícím spojení trigonu mezi 6. a 10. domem. Tato energie přináší dobré zprávy v zaměstnání a na Vaší životní cestě. Můžete se z pozice zaměstnance vypracovat na zaměstnavatele a vůbec to slibuje dostatek práce i zájem klientů. Březen a červen budou měsíce plné nových životních a pracovních výzev takže směle vykročte do roku 2016.

Pokud se Vám tento horoskop líbí,  budu ráda když ho budete sdílet s Vašimi přáteli. Připojte však k němu prosím i odkaz na tyto stránky www.studiostella.cz  jako to ocenění energie jež jsem do psaní horoskopu vložila. Děkuji autorka.